مجازی سازی شبکه ،سوئیچینگ و روتینگ

در این نوع مجازی سازی به مجازی کردن کابلها ، سوئیچ ها ورترها و فایروالها و دیگر تجهیزات پرداخته میشود.

شرکت رها در این زمینه خدمات زیر را ارائه میدهد:

مشاوره ، محاسبات ، آموزش ، استاندارد سازی ، نظارت ، تامین تجهیزات ، اجرا ، رفع عیب ، پشتیبانی و تامین نیروی متخصص مقیم برای:

مجازی سازی سرور با : Xen Server , KVM , Hyper-V

مجازی سازی دسکتاپ با : VMware Horizon View , Citrix XenApp , DDP , RDP , TSPlus , 2X

پردازش ابری و Grid Computing Cluster Computing و Private Cloud و Public Cloud

لابراتوارهای مجازی سازی با : Oracle VM , VMware Workstation

ارائه تین کلاینت و زیرو کلاینت های :PCoIP , HDX , RDP , DDP , WMPS (HP , DELL , NComputing , vCloudPoint , Atrust )

انواع سیستمهای مانیتورینگ

مجازی سازی شبکه

عملکرد مجازی سازی شبکه

مجازی سازی شبکه یا با نام دیگر network virtulization جز روش هایی است که به تازگی در دنیای فن آوری وارد شده است. مجازی سازی شبکه را در واقع روشی جهت جداسازی منابع شبکه و منابع محاسباتی همین طور واگذاری آن به یک شبکه مجازی دانست که این کار جهت یکسان کردن چندین شبکه مجازی قابل برنامه ریزی و مستقل صورت می گیرد. در این حالت از مجازی سازی شبکه تمامی سخت افزارها و هم چنین نرم افزارهای درون یک شبکه مجازی شکل می گیرد. نوع دیگری از مجازی سازی شبکه به این شکل کار می کنند بخش های مختلف مجزا شده شبکه به وسیله یک بخش فیزیکی معلوم به اشتراک گذاشته می شود.
مجازی سازی شبکه را می توان به ایجاد شبکه های مجازی داخل یک سرور عنوان کرد که می تواند باعث ایجاد ارتباط سیستم های مجازی با یکدیگر شود و شکل یک جامعه امنیتی مجازی(virtual security zone) را ایجاد کند.
مجازی سازی شبکه در واقع روش و دستاورد جدیدی جهت آسان سازی گسترش خدمات اینترنتی می باشد. یک تکنولوژی سودمند برای استفاده از زیرساخت ها با توجه به استفاده بهتر از منبع فیزیکی و یا منطقی جهت چندین شبکه متفاوت و یا ایجاد تراکم بیشتر از چندین منبع( این منابع همان اجزا شبکه بوده که می توانند شامل مسیریاب ها، ماشین های مجازی، سوئیچ ها و… باشند) و جهت کسب توانایی و فایده بیشتر ایجاد می شود. به همین دلیل مجازی سازی شبکه هزینه کلی را به دلیل اشتراک گذاری منابع شبکه کم می کند. در واقع محصول نهایی مجازی سازی شبکه، شبکه مجازی می باشد.

علت استفاده از مجازی سازی شبکه

مجازی سازی شبکه جهت استفاده بسیاری از ادارت و سازمان ها و دیگر ارگان هایی که به صورت اشتراکی به شبکه دسترسی دارند کاربرد زیادی دارد و در سطوح گوناگون و بر بخش های مختلف از جمله برنامه های کاربردی، بخش سخت افزاری، سرور ها، بخش ذخیره سازی و ماشین های دسکتاپ تاثیرگذار می باشد. مجازی سازی شبکه سبب می شود برنامه های کاربردی و همین طور سیستم عامل ها از بخش فیزیکی جدا شده و اجازه می دهد تا سیستم عامل روی یک سرور اجرا شوند. با استفاده از این مجازی سازی شبکه مقدار هزینه در بسیاری از بخش ها کاهش پیدا کرده و سبب مدیریت و کنترل بهتر بر کاربران شبکه می شود. امکان انتقال سریع اطلاعات و دسترسی راحت تر نیز از دیگر علل استفاده از این بخش می توان عنوان کرد.

مزایای مجازی سازی شبکه

۱- ایجاد بهره وری بهتر از سیستم شبکه
۲- بالا بردن سرعت تبادلات
۳- راحتی دسترسی به شبکه
۴- صرفه جویی در مقدار هزینه ها
۵- ایجاد تجمیع سرویس های سازمان در یک بخش
۶- پیاده سازی سریع سرویس های گوناگون درون شبکه و همین طور ایجاد سریع سرویس های جدید به جهت افزایش کسب و کار سازمان مورد نظر
۷- پشتیبانی و مدیریت بهتر شبکه
۸- یکپارچه سازی منابع داخل شبکه
۹- ایجاد محیط های تست و کنترل
۱۰- کم شدن هزینه نگهداری و همین طور نیروی انسانی
۱۱- دسترسی راحت تر
۱۲- بالا بردن ضریب امنیت در استفاده از این بخش

با ما در تماس باشید