طراحی، اجرا و نصب و راه اندازی اتاق سرور از دیگر خدمات تخصصی فناوران گستر در بخش پسیو شبکه می‌باشد. اتاق سرور از جهات مختلفی به‌عنوان مهم‌ترین بخش شبکه محسوب می‌شود و می‌توان آن را به “مغز شبکه” تشبیه کرد. اتاق سرور در واقع مرکز کنترل و مدیریت شبکه بوده و تمامی تجهیزات سخت‌افزاری شبکه ائم از سرورها، سوییچ‌ها، روترها و غیره در این محل قرار می‌گیرند.

پیاده‌سازی اصولی و منطبق بر استانداردها در این بخش نیز به دلیل اهمیت بالای آن از حساسیت خاصی برخوردار است. در اینجا باید تمامی آینده نگری‌ها و نیاز‌سنجی‌ها به درستی صورت گیرد چرا که در بسیاری از مواقع امکان تغییرات اساسی در این بخش پس از اجرای پروژه امکان‌پذیر نمی‌باشد.

طراحی و راه‌اندازی اتاق سرور کارآمد و مؤثر، برای شرکت‌ها و کسب و کارهای مدرن امروزی، بسیار حیاتی است و به همین دلیل هیچ جایی برای اشتباه در نصب و راه‌اندازی آن‌ها وجود ندارد. در استاندارد طراحی اتاق سرور بسیار مهم و ضروری است که شرایط به گونه‌ای در نظر گرفته شود که بعد از نصب و راه‌اندازی، اتاق سرور بتواند حداقل برای ۱۰ الی ۱۵ سال بدون مشکل و ایراد اساسی، کارایی لازم را داشته باشد. با این حال بازنگری و مرمت اتاق سرور در آینده نیز ضروری و لازم است و نباید آن را به حال خود رها کرد.

از آن‌جا که در اتاق سرور تجهیزات با ارزش و مهم شبکه قرار می‌گیرند، نگهداری و مراقبت از آن  بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. از این‌رو در طراحی این بخش به تجهیزات نگهدارنده و تجهیزات امنیتی، نظارتی و حفاظتی اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود و در مرحله نصب و پیاده‌سازی این تجهیزات نصب می‌گردند.

خدمات و سرویس‌های ما در اجرای اتاق سرور و پیاده‌سازی آن، به حد زیادی انعطاف‌پذیر می‌باشد تا بتواند جوابگوی نیازهای متفاوت و بسیار زیاد مشتریان باشد. خدمات ما قابل اعتماد بوده و با کمترین میزان مصرف منابع باشد. ما شرایطی را فراهم می‌آوریم تا مشتریان ما بتوانند سازمان خود را با حداکثر بهره‌بری بنا کنند. سرویس‌های ما در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز بدون وقفه به مشتریان ارائه می‌گردد.

تعهد به تحویل پروژه در زمان‌بندی مشخص شده و پیاده‌سازی آن با حداقل هزینه، جزو اولویت‌های ماست.

تیک

ما راهکارهای خود را در زمینه راه‌اندازی اتاق سرور از نزدیک به مشتریان خود ارائه می‌دهیم تا یک رابطه مبتنی بر احترام و اعتماد متقابل ایجاد کنیم. ما متخصص در ارائه راهکار، طراحی و اجرای اتاق سرور هستیم. خدمات ما در این بخش شامل:

 • عایق‌بندی و ایزوله‌سازی دما و صدا در اتاق سرور
 • طراحی سقف و کف کاذب آنتی استاتیک مخصوص اتاق سرور
 • طراحی کابل کشی استاندارد دیتا (Fiber Optic , CAT 6 , CAT 6a) و صدا در اتاق سرور
 • سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع اتاق سرور
 • سیستم اعلام و اطفاء حریق در اتاق سرور
 • سیستم تخلیه اضطراری گاز از اتاق سرور
 • سیستم‌های برق اضطراری اتاق سرور
 • سیستم‌های امنیتی کنترل ورود و خروج و دسترسی به اتاق سرور
 • سیستم‌های مانیتورینگ اتاق سرور و تجهیزات داخلی آن
 • نصب انواع سنسورهای تشخیصی و امنیتی در اتاق سرور
 • نصب دوربین مداربسته اتاق سرور
 • و …

اتاق سرور

شرکت فناوران گستر با رعایت استانداردها در طراحی و راه‌اندازی اتاق سرور این تضمین را به مشتریان خود می‌دهد که یک شبکه بهینه و کارآمد را داشته باشند. ما خدمات خود را با انجام تست‌های شبکه از جمله تست فلوک، گارانتی و تضمین می‌کنیم تا مشتریان از دریافت خدمات باکیفیت اطمینان حاصل نمایند.

طراحی اتاق سرور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، این طراحی باید بر اساس استانداردها و اصول طراحی شبکه انجام گیرد. رعایت این استانداردها در ایجاد یک شبکه کارآمد، قابل اطمینان و با دسترس پذیری بالا تأثیر بسزایی دارد.

اگر اتاق سرور شما نیاز به ارتقاء و یا تعمیرات اساسی دارد، ما می‌توانیم آن را در محیط کاری شما به صورت لایو، بدون قطعی و با کمترین میزان آلودگی انجام دهیم.

چنانچه نیاز به طراحی یک اتاق سرور و دیتا سنتر دارید و یا اینکه به دنبال ساخت، تثبیت و ارتقاء آن هستید، شرکت فناوران گستر تخصص حرفه‌ای و تجربه غنی در این زمینه دارد. برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا اطلاعات پروژه خود را برای ما ایمیل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.